Oulun Arkkitehtikilta

Koulutuspolitiikka

Keitä ovat hallopedit?

Hallopedit eli hallinnon opiskelijaedustajat ovat ylioppilaskunnan tai opiskelijakunnan valitsemia edustajia eri toimielimiin. He edustavat itsensä lisäksi koko opiskelijakuntaa. Oulun Yliopistossa toimii n. 160 hallopediä. Teknillisessä tiedekunnassa on kolme eri toimielintä: teknillisen tiedekunnan johtoryhmä, teknillisen tiedekunnan koulutustoimikunta sekä teknillisen tiedekunnan tiedekuntahallitus.

Istuvat opiskelijaedustajat, heidän varajäsenensä sekä lisää tietoa hallopedeistä löytyy osoitteesta https://www.halloped.fi/fi/oulu/organs.

Teknillisen tiedekunnan hallopedien yhteystiedot

Johtoryhmä:
Andreas Malinen
amalinen@student.oulu.fi

Koulutustoimikunta:
Shaurin Kikky
mahershaurin@gmail.com

Janne Eskelinen
eskelinen.janne17@gmail.com

Ida Korpi
Ida.Korpi@student.oulu.fi

Tiedekuntahallitus:
Maisa Eskola
meskola20@student.oulu.fi

Helmi Isolahti
helmi.isolahti@student.oulu.fi

Henri Uhre
Henri.Uhre@student.oulu.fi

Kopoboksi

Kopoboksiin voit kirjoittaa luottamuksellisesti ja halutessasi nimettömästi opiskeluun ja opetukseen liittyviä huolia, murheita tai toiveita. Kehitysehdotuksia opiskelijatoimintaan liittyen voi esittää suoraan hallitukselle tai ottamalla yhteyttä asiasta vastaavaan toimihenkilöön tai hallituksen jäseneen.

    Nimeä ja sähköpostiosoitetta käsitellään luottamuksellisesti, eikä niihin ole pääsyä kuin Killan koulutuspoliittisella vastaavalla.